SLT

Rozsmakuj się w słonecznej Kubie i przeżyj przygodę życia w rytmach salsy 😉

Termin 01-10.12.2024  oraz  04-15.05.2025

Spicy life travel Kim jesteśmy?

Cześć, tu Bartek. Jestem wspózałożycielem SLT i zabiorę Cię w niekonwencjonalną podróż po Kubie. Nasze wycieczki charakteryzują się poznaniem miejsca z różnych perspektyw. Dzięki naszemu doświadczeniu zwiedzanie nigdy nie jest nudne, lubimy pożartować a salsy uczymy się do dziś. To jak zatańczymy razem na Kubie? 😉 

Podróż w czasie połączona z nauką Salsy i/ lub języka hiszpańskiego – daty: 

Maj  04.05-15.05.2025 Grudzień 01-10.10.2024

Odkryj z nami Kubę — kraj sprzeczności, tajemnic i pociągającej nostalgii. Zabierzemy Cię na ulice Hawany, stolicy Kuby, gdzie poznasz lokalną społeczność. Nauczysz się, jak przygotować unikalną mieszankę Rumów Havana Club, a po powrocie zachwycisz przyjaciół w Polsce. A może wolisz spróbować Daquiri w jednym z ulubionych miejsc Hemingway’a? Dla miłośników aktywności i zmysłowych kubańskich rytmów mamy wyjątkową propozycję — naukę salsy w jednej z najstarszych szkół w Hawanie. Rusz z nami w magiczną podróż wypełnioną złotem karaibskiego słońca.  

Najbliższy termin 01-10.12.2024

Days
Hours
Minutes

Lokalne wyroby

  • Naszą podróż owiewa oczywiście zapach tradycyjnego cygara. Podobno właśnie na Kubie powstają te najbardziej cenione na świecie. Z nami możesz nie tylko ich spróbować, lecz na własne oczy zobaczyć, jak powstają i kupić za ułamek ich europejskich cen. 

Język hiszpański

Czy można poznać lepiej specyfikę kraju, niż poprzez naukę obowiązującego w nim języka? Oferujemy zajęcia z języka hiszpańskiego, prowadzone przez jednego z najlepszych profesorów, wykładającego na Universidad de la Habana. Jest to jedna z najstarszych uczelni obu Ameryk, a je początki sięgają 1728 roku.

Taniec

Tańca najlepiej uczyć się w miejscu, z którego się wywodzi. Dlatego by poznać salsę, należy odwiedzić jej prawdziwe królestwo — Kubę. 

Jej narodziny można datować na lata 40. XX wieku, czyli okres, gdy powstała muzyka do salsy. Taniec, pochodzący z rozpalonych słońcem Karaibów, to połączenie son z kubańską rumbą. 

Po opanowaniu podstawy możesz śmiało rozwijać technikę, ucząc się typowych dla tego regionu figur tanecznych tj.: arriba, abajo, al centro, beso, chica, chico, dame, enchufla, enchufla doble, giro, policia, czy sombrero. 

Ulubione miejsce Ernesta Hemingwaya, w którym spędził aż 20 lat swojego życia? Oczywiście Hawana!

Stolica Kuby, położona nad Zatoką Meksykańską, to największe miasto i port na wyspie i całych Karaibach. 

Habana to miasto o niezwykłej i bogatej historii. Wśród jego licznych zabytków znajdziemy m.in. stare miasto La Habana Vieja, które od 1982 roku znajduje się na Światowej Liście Dziedzictwa UNESCO, barokową katedrę, Plaza Vieja, czy plac i bazylikę św. Franciszka.

Cena łączna

$ 1600 USD 
+ 2550 zł
  • przelot na trasie Warszawa - Hawana-Warszawa (z przesiadkami)
  • 10 noclegów w Hawanie w pokojach dwuosobowych (hotel 3 gwiazdkowy albo apartamenty)
  • prywatne transfery z lotniska do hotelu oraz z hotelu na lotnisko
  • ubezpieczenie kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków
  • profesjonalną opiekę turystyczną podczas całego wyjazdu
0
Years Experience
0
Destination Option

Dostępne inne terminy wyjazd Kuba:

Maj 2025 Kuba 04.05-15.05

Grudzień 2024 Kuba 01-10.12

Zobacz galerię: